CHAMPIONSHIP SUNDAY SCHEDULE & RESULTS

U13 BOYS
GOLD: Coquitlam Metro-Ford SC
SILVER: Kelowna United FC
BRONZE: Fraser Valley Selects

FAIR PLAY TEAM AWARD: Kelowna United FC

U14 BOYS
GOLD: Saanich/Prospect Lake
SILVER: Fraser Valley Selects
BRONZE: Surrey Guildford United

FAIR PLAY TEAM AWARD: Saanich/Prospect Lake

U15 BOYS
GOLD: Langley United
SILVER: CCB Elite
BRONZE: Upper Island Riptide

FAIR PLAY TEAM AWARD: Kelowna United FC

U16 BOYS
GOLD: PMO AC Selects
SILVER: West Van FC
BRONZE: Bays United/Peninsula

FAIR PLAY TEAM AWARD: Kamloops Blaze

U17 BOYS
GOLD: Delta Coastal Selects
SILVER: Langley United
BRONZE: West Coast Metro

FAIR PLAY TEAM AWARD: BDMS United

U18 BOYS
GOLD: Richmond FC United
SILVER: BDMS Lakers FC
BRONZE: Prince George Timberwolves

FAIR PLAY TEAM AWARD: Bays/Peninsula/Juan de Fuca

U13 GIRLS
GOLD: West Van SC
SILVER: CCB Elite
BRONZE: Fraser Valley Selects

FAIR PLAY TEAM AWARD: West Van SC

U14 GIRLS
GOLD: CMF Venom
SILVER: Upper Island Riptide
BRONZE: Poco Euro-Rite Castilians

FAIR PLAY TEAM AWARD: Upper Island Riptide

U15 GIRLS
GOLD: North Shore Girls SC
SILVER: Upper Island Storm
BRONZE: West Van SC

FAIR PLAY TEAM AWARD: West Van SC

U16 GIRLS
GOLD: Richmond FC
SILVER: Upper Island Riptide
BRONZE: CMF Shock

FAIR PLAY TEAM AWARD: Upper Island Riptide

U18 GIRLS
GOLD: SFC Pegasus
SILVER: Kamloops Blaze
BRONZE: Upper Island Storm

FAIR PLAY TEAM AWARD: Kamloops Blaze

 

 

Male U13 - Male U14 - Male U15 - Male U16 - Male U17 - Male U18 -

Female U13 - Female U14 - Female U15 - Female U16 - Female U18 -

Standings

Male U13

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Coquitlam Metro-Ford SC201617
Kelowna United FC210226
BDMS Wave111424
Fraser Valley Selects030070


Male U14

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Fraser Valley Selects201417
Saanich/Prospect Lake102325
Surrey Guildford Utd012452
Kelowna United FC021141


Male U15

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
CCB Elite201317
Langley United102425
Kelowna United FC111224
Upper Island Riptide030040


Male U16

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
West Van FC201857
PMO AC Selects2101166
Bays Utd /Peninsula120773
Kamloops Blaze0213111


Male U17

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Delta Coastal Selects201717
Langley United111424
BDMS United120383
West Coast Metro012032


Male U18

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Richmond FC United102535
BDMS Lakers FC111544
Prince George Timberwolves111654
Bays/Peninsula/JDF120263


Female U13

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
CCB Elite300729
West Van SC210636
Fraser Valley Selects120333
West Coast Metro030080


Female U14

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Upper Island Riptide201537
CMF Venom201637
Poco Euro-Rite Castilians120233
Kelowna United FC030370


Female U15

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Upper Island Storm210856
North Shore Girls SC2101066
West Van SC210776
Surrey Guildford Utd030290


Female U16

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Richmond FC201427
Upper Island Riptide102315
CMF Shock111434
Delta Coastal Selects030160


Female U18

Group: 1

TeamWinsLoseTieGFGAPts
Kamloops Blaze210666
SFC Pegasus210326
Upper Island Storm111534
Fraser Valley Selects021141


 



Schedule

Male U13

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 10:30AMFraser Valley Selects0Coquitlam Metro-Ford SC3Newton Athletic Park #2
Jul 6 02:30PMBDMS Wave0Kelowna United FC1Newton Athletic Park #2
Jul 7 09:00AMCoquitlam Metro-Ford SC1BDMS Wave1Newton Athletic Park #3
Jul 7 01:00PMFraser Valley Selects0Kelowna United FC1Newton Athletic Park #3
Jul 8 09:00AMBDMS Wave3Fraser Valley Selects0Newton Athletic Park #2
Jul 8 01:00PMKelowna United FC0Coquitlam Metro-Ford SC2Newton Athletic Park #2




Male U14

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 12:30PMSurrey Guildford Utd1Fraser Valley Selects2Newton Athletic Park #8
Jul 6 04:30PMSaanich/Prospect Lake1Kelowna United FC0Newton Athletic Park #8
Jul 7 11:00AMSurrey Guildford Utd1Kelowna United FC1Newton Athletic Park #2
Jul 7 03:00PMFraser Valley Selects0Saanich/Prospect Lake0Newton Athletic Park #2
Jul 8 11:00AMSaanich/Prospect Lake2Surrey Guildford Utd2Newton Athletic Park #8
Jul 8 03:00PMKelowna United FC0Fraser Valley Selects2Newton Athletic Park #8




Male U15

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 12:30PMCCB Elite1Langley United1Newton Athletic Park #1
Jul 6 04:30PMUpper Island Riptide0Kelowna United FC1Newton Athletic Park #1
Jul 7 11:00AMCCB Elite1Kelowna United FC0Newton Athletic Park #1
Jul 7 03:00PMLangley United2Upper Island Riptide0Newton Athletic Park #1
Jul 8 11:00AMUpper Island Riptide0CCB Elite1Newton Athletic Park #1
Jul 8 03:00PMKelowna United FC1Langley United1Newton Athletic Park #1




Male U16

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 12:30PMWest Van FC4PMO AC Selects2Newton Athletic Park #2
Jul 6 04:30PMBays Utd /Peninsula4Kamloops Blaze1Newton Athletic Park #2
Jul 7 11:00AMWest Van FC2Kamloops Blaze2Newton Athletic Park #8
Jul 7 03:00PMPMO AC Selects4Bays Utd /Peninsula2Newton Athletic Park #8
Jul 8 11:00AMBays Utd /Peninsula1West Van FC2Newton Athletic Park #2
Jul 8 03:00PMKamloops Blaze0PMO AC Selects5Newton Athletic Park #2




Male U17

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 10:30AMBDMS United0Delta Coastal Selects5Newton Athletic Park #8
Jul 6 02:30PMWest Coast Metro0Langley United0Newton Athletic Park #8
Jul 7 09:00AMDelta Coastal Selects0West Coast Metro0Newton Athletic Park #2
Jul 7 01:00PMBDMS United0Langley United3Newton Athletic Park #2
Jul 8 09:00AMWest Coast Metro0BDMS United3Newton Athletic Park #8
Jul 8 01:00PMLangley United1Delta Coastal Selects2Newton Athletic Park #8




Male U18

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 12:30PMBDMS Lakers FC1Richmond FC United1Newton Athletic Park #4
Jul 6 04:30PMBays/Peninsula/JDF0Prince George Timberwolves3Newton Athletic Park #4
Jul 7 11:00AMBDMS Lakers FC3Prince George Timberwolves1Newton Athletic Park #4
Jul 7 03:00PMRichmond FC United2Bays/Peninsula/JDF0Newton Athletic Park #4
Jul 8 11:00AMBays/Peninsula/JDF2BDMS Lakers FC1Newton Athletic Park #4
Jul 8 03:00PMPrince George Timberwolves2Richmond FC United2Newton Athletic Park #4




Female U13

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 10:30AMCCB Elite2Fraser Valley Selects1Newton Athletic Park #1
Jul 6 02:30PMWest Van SC4West Coast Metro0Newton Athletic Park #1
Jul 7 09:00AMFraser Valley Selects0West Van SC1Newton Athletic Park #1
Jul 7 01:00PMCCB Elite2West Coast Metro0Newton Athletic Park #1
Jul 8 09:00AMWest Van SC1CCB Elite3Newton Athletic Park #1
Jul 8 01:00PMWest Coast Metro0Fraser Valley Selects2Newton Athletic Park #1




Female U14

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 12:30PMCMF Venom2Poco Euro-Rite Castilians1Newton Athletic Park #3
Jul 6 02:30PMUpper Island Riptide3Kelowna United FC2Newton Athletic Park #3
Jul 7 09:00AMPoco Euro-Rite Castilians0Upper Island Riptide1Newton Athletic Park #9
Jul 7 01:00PMCMF Venom3Kelowna United FC1Newton Athletic Park #9
Jul 8 09:00AMUpper Island Riptide1CMF Venom1Newton Athletic Park #3
Jul 8 03:00PMKelowna United FC0Poco Euro-Rite Castilians1Newton Athletic Park #3




Female U15

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 12:30PMWest Van SC4North Shore Girls SC1Newton Athletic Park #9
Jul 6 04:30PMUpper Island Storm2Surrey Guildford Utd0Newton Athletic Park #9
Jul 7 11:00AMWest Van SC2Surrey Guildford Utd1Newton Athletic Park #3
Jul 7 03:00PMNorth Shore Girls SC4Upper Island Storm1Newton Athletic Park #3
Jul 8 11:00AMUpper Island Storm5West Van SC1Newton Athletic Park #9
Jul 8 03:00PMSurrey Guildford Utd1North Shore Girls SC5Newton Athletic Park #9




Female U16

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 10:30AMRichmond FC2CMF Shock1Newton Athletic Park #3
Jul 6 04:30PMUpper Island Riptide2Delta Coastal Selects0Newton Athletic Park #3
Jul 7 11:00AMRichmond FC2Delta Coastal Selects1Newton Athletic Park #9
Jul 7 03:00PMCMF Shock1Upper Island Riptide1Newton Athletic Park #9
Jul 8 11:00AMUpper Island Riptide0Richmond FC0Newton Athletic Park #3
Jul 8 01:00PMDelta Coastal Selects0CMF Shock2Newton Athletic Park #3




Female U18

Group: 1

DateHome TeamScoreAway TeamScoreVenue
Jul 6 10:30AMFraser Valley Selects0SFC Pegasus2Newton Athletic Park #4
Jul 6 02:30PMUpper Island Storm5Kamloops Blaze2Newton Athletic Park #4
Jul 7 09:00AMSFC Pegasus1Upper Island Storm0Newton Athletic Park #4
Jul 7 01:00PMFraser Valley Selects1Kamloops Blaze2Newton Athletic Park #4
Jul 8 09:00AMUpper Island Storm0Fraser Valley Selects0Newton Athletic Park #4
Jul 8 01:00PMKamloops Blaze2SFC Pegasus0Newton Athletic Park #4